Przejdź do treści Wyszukiwarka

Warsztaty „Spotkanie ze sztuką” i happening „Sztuka Po Wolność”

06-07.08.2022
Muzeum Narodowe w Gdańsku – Oddział etnografii

Plenerowe malarskie warsztaty arteterapeutyczne „Spotkanie ze sztuką” z cyklu „Etnosensualni”.

Warsztaty skierowane do wszystkich chętnych, niezależnie od wieku. Wydarzenie dostosowane do osób z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami.


Program warsztatów:

6.08.2022 (sobota)

Warsztaty rodzinne „Spotkanie ze sztuką”

Spotkanie ze sztuką to warsztat malowania intuicyjnego dla rodzin. Każda rodzina miała swoje indywidualne „rodzinne” płótno do kreacji. Celem zajęć było odkrywanie wewnętrznych talentów i marzeń oraz integrowanie i pogłębienie relacji rodzinnych, podczas procesu tworzenia wspólnego dzieła malarskiego. W trakcie warsztatów poruszone zostały takie tematy jak pobudzanie wyobraźni, szacunek, wzajemna pomoc, kompromis. 

Poprzedni slajder Następny slajder

7.08.2022 (niedziela)

Happening „Sztuka Po Wolność”

Arteterapeutyczny happening-manifest, którego idea opiera się na malowaniu obrazu we wspólnej inwencji twórczej wraz z uczestnikami, widzami, przechodniami, w intencji wolności i pokoju na świecie.

Sztuka jest językiem uniwersalnym, sprzyja tworzeniu warunków do integracji osób zróżnicowanych kulturowo czy pokoleniowo, a także osób z niepełnosprawnościami. Dzięki temu w procesie malowania wspólnego obrazu może uczestniczyć każda osoba będąca obecna w tym czasie w miejscu realizacji projektu.

Poprzedni slajder Następny slajder

Prowadzenie warsztatów:

Krzysztof Gruszczyński

Dyplomowany arteterapeuta, absolwent muzykologii, animator kultury, założyciel fundacji Feed Your Head.

  • Wydarzenie częściowo dostosowane do osób z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami.
  • Projekt „Etnosensualni” nakierowany jest na włączanie do działań artystycznych osoby z niepełnosprawnościami. W ramach cyklu zaprosiliśmy na plenerowe warsztaty arteterapeutyczne, warsztaty ze śpiewem, warsztaty z muzykoterapią oraz plener rzeźbiarski z twórcami ludowymi. Promujemy ideę integracji oraz różnorodności kulturowej. Pielęgnujemy tradycje. Poznajemy z kulturą regionu oraz kulturą ludową innych krajów. Chcemy edukować przez sztukę, kulturę i wzajemne poznawanie się.

Menu