Przygotowaliśmy rollsy z papieru ryżowego, gołąbki z kapusty pekińskiej i proste kanapki z… wodorostów.
Opowiedzieliśmy o azjatyckich smakach, przyprawach i składnikach: sosie sojowym, occie ryżowym, miso, sezamie.
Jak zawsze przypomnieliśmy, jakie zalety ma kuchnia roślinna i jaka może być różnorodna i smaczna.
Zachęcaliśmy do eksperymentów z sosami rodem z Azji i z różnymi formami zawijania jednego produktu w drugi, aby wyszło z tego fascynujące doświadczenie kulinarne.
Warsztaty prowadzili: Monika Kucia i Daniel Jaroć.
Monika Kucia
Dziennikarka, kuratorka, producentka, performerka.
Absolwentka Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie (1999).
Kuratorka Festiwalu Gorzkie Żale i Nowe Epifanie od 2014 roku. Dziennikarka, stała autorka Kwartalnika „Przekrój” i portalu Culture.pl.
Autorka publikacji „Cuisine PL” promującej polską gastronomię na czas Prezydencji Polski w UE w 2011 r. Autorka wydarzeń kulinarno-artystycznych, m.in. „Stypa. Rytuał utraty” w Państwowym Muzeum Etnograficznym” (2016), „Klątwa” w Państwowej Galerii Sztuki Zachęta (2019), „All Inclusive” (2019) na inaugurację Festiwalu Culturescapes w Theater Basel w Bazylei czy „Polish Table: Mine, Yours, Ours” w Museum of Food and Drink w Nowym Jorku (2018).
Organizatorka kulinarno-kulturalnych działań edukacyjnych i społecznych, m.in. we współpracy z Polin Muzeum Historii Żydów Polskich.
Daniel Jaroć
Weganin z miłości, kucharz z zawodu, pasjonat dobrego i zdrowego jedzenia, na co dzień prowadzi wegańską restaurację Faloviec w Gdańsku.
W czasie wolnym prowadzi małą niezależną wytwórnie płytową Hidden Beauty Records, zbiera winyle i kasety oraz organizuje koncerty.
Organizator dziesiątek imprez o tematyce prozwierzęcej, ekologicznej i społecznej.
30.09.2023 (sobota, godz. 12:00)
Muzeum Narodowe w Gdańsku – Oddział etnografii